Torokfájás kezelése

Paracetamoltartalmú gyógyszerek listája Láz- és fájdalomcsillapítók Alkalmazhatunk láz- fájdalom- és gyulladáscsökkentő hatással is bíró szereket, mellyel nem csak a torokfájás, de a fertőzéssel járó egyéb tüneteket láz, levertség, fejfájás is kezelhetjük. Leggyakrabban az acetil-szalicilsav aszpirinaz ibuprofén és a paracetamol készítményeket hőmérséklet férgek baba, forróitalpor, pezsgőtabletta, kapszula, végbélkúp, szuszpenzió formájában alkalmazzuk, melyek vény nélkül is kaphatóak.
Kombinált készítmények a fentiek mellett tartalmazhatnak immunerősítő C-vitamint vagy érösszehúzó hatóanyagot fenilefrin a légutak átjárhatóbbá tétele érdekében vagy köptető, nyákoldó hatású hatóanyagot.

Amennyiben virális fertőzés torokfájás kezelése a háttérben, a fentebb említett tüneti szerek szopogató cukorkák, öblögetők, stb. Bakteriális fertőzések - mint például az akut tüszős mandulagyulladás - esetén azonban orvos által felírt antibiotikum alkalmazására is szükség van. Autoimmun eredetű krónikus, hosszan tartó garatgyulladás pl.
Torokfájás
Sjögren-szindróma esetén a tünetek enyhítésére nyálpótló folyadékokat használhatnak a betegek, azonban az alapbetegség kezelése alapvető. Amennyiben van rá lehetőségünk, szerencsés kerülni a poros, füstös, légkondicionált helyiségeket is. Házi gyógymódok tartsa melegen torkát!

A meleg fokozza a vérkeringést és elősegíti a szervezet kórokozók elleni küzdelmét! Igyon sok folyadékot!

A gyors gyógyulás érdekében ajánlott bőséges folyadékmennyiséget inni. A folyadék nedvesen tartja a nyálkahártyát, torokfájás kezelése nehezebben tudnak rajta terjedni a kórokozók. A csíraölő, gyulladáscsökkentő, duzzanatot lohasztó gyógynövények tea vagy toroköblögető formájában alkalmazhatók.
Tippek a torokfájás megszüntetésére
Gargalizáljon sós vízzel! Tegyen egy-negyed teáskanál sót egy pohár meleg nem forró!

Vegyen egy forró fürdőt! A gyógyulást segíti a meleg.
A legjobb otthoni módszerek torokfájásra
A meleg fürdő után torokfájás kezelése fel melegen, és bújjon ágyba! A legjobb, ha kipiheni magát, sokan pont ezt szokták kihagyni, és emiatt visszaeshetnek. Bővebben Torokfájás: amit mi is megtehetünk otthon Nem fertőzéses eredetű torokfájás kezelése Túlerőltetés sok, hangos beszéd pl.
A hosszan tartó rekedtség hátterében krónikus gyulladásos folyamatok, környezeti ártalmak légszennyezettség, dohányzás, légkondicionált helyiség vagy hangszalagbénulás vagy sérülés állhat. Lehetőség szerint kerülni kell ezeket. Két-három héten túl tartó rekedtséggel mindenképpen forduljon orvoshoz a megfelelő kezelés érdekében, mivel a háttérben a gége daganatos elváltozási is állhatnak.

Refluxbetegség által kiváltott állandó torokkaparás, torokfájás, köhécselés esetén az alapbetegség savcsökkentőkkel való kezelése jelenhet megoldást a problémára.